Aktualnie wyświetlana jest mapa Woliny.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Wolina - wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, w gminie Nisko. Wolina graniczy z dzielnicą Podwolina miasta Nisko oraz wsiami: Racławice, Nowa Wieś i Przędzel. Na południowy wschód od miejscowości znajduje się Puszcza Sandomierska.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnobrzeskiego. Na wschód od Woliny przebiega linia LHS. Przez wieś przebiega droga krajowa nr 77. W granicach miejscowości znajduje się Jezioro Wolskie (starorzecze rzeki San), na którym można spotkać rzadkie gatunki roślin m.in. orzech wodny i osokę aloesowatą. Wolina jest podzielona nieoficjalnie na trzy dzielnice: Wolina-Kolonia, Wolina-Centrum oraz Błonie. Błonie to najstarsza część miejscowości.

W Wolinie znajduje się: dom ludowy, 2 sklepy, szkoła podstawowa. Wolina należy do parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Racławicach należącej do dekanatu Nisko.

Jezioro Wolskie

Błonie w Wolinie

Widok z drogi krajowej nr 77

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Wolina

(wieś)

Woliny

(dopełniacz)

woliński

(przymiotnik)

mapa Polski
SIMC0800077
Położenie50.502125 N
22.179340 E
GminaNisko
(obszar wiejski)
Powiatniżański
Województwopodkarpackie

Wykaz ulic Woliny


Mapy pobliskich miejscowości


Odległości do największych miast