Aktualnie wyświetlana jest mapa Sosnowca.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Sosnowca

Sosnowiec (niem. Sosnowitz) - miasto na prawach powiatu na południu Polski, w województwie śląskim, w Zagłębiu Dąbrowskim (z wyjątkiem dwóch fragmentów) będącym historyczną częścią zachodniej Małopolski. Położone na Wyżynie Śląskiej, stanowiącej część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą. Znajduje się we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).

Pierwsze pod względem liczby mieszkańców miasto Zagłębia Dąbrowskiego, trzecie w województwie śląskim (po Katowicach i Częstochowie) i piętnaste w Polsce. Jest jednym z ośrodków centralnych policentrycznej aglomeracji górnośląskiej.

Według danych GUS z 31 grudnia 2014 r. miasto miało 209 274 mieszkańców.

Sosnowiec położony jest na Wyżynie Śląskiej w obrębie wschodniej części Płaskowyżu Bytomsko-Katowickiego. Pod względem geologicznym Sosnowiec położony jest w na monoklinie śląsko-krakowskiej znajdującej się na platformie paleozoicznej.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Sosnowiec

(miasto)

Sosnowca

(dopełniacz)

sosnowiecki

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie50.286263 N // 19.104078 E
Powierzchnia91 km 2
Ludność222600 mieszkańców
Kierunkowy32
TabliceSO
Kod Pocztowy41-200 do 41-225
SIMC0943428
TERYT2475011
GminaSosnowiec (gmina miejska)
PowiatSosnowiec
Województwośląskie