Aktualnie wyświetlana jest mapa Sopotu.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Sopotu

Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) - miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.

Sopot jest kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival.

Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Po reformie administracyjnej w 1999 Sopot w drodze wyjątku otrzymał uprawnienia miasta na prawach powiatu (przysługujące nominalnie miastom o liczbie ludności powyżej 100 tys.). Może także poszczycić się jednym z najniższych w Polsce wskaźników bezrobocia wynoszącym 4,9% (ok. 900 osób).

Wieś Opactwa Cystersów w Oliwie w województwie pomorskim w II połowie XVI wieku.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Sopot

(miasto)

Sopotu

(dopełniacz)

sopocki

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie54.441582 N // 18.560095 E
Powierzchnia17 km 2
Ludność37600 mieszkańców
Kierunkowy58
TabliceGSP
Kod Pocztowy81-701 do 81-878
SIMC0934783
TERYT2264011
GminaSopot (gmina miejska)
PowiatSopot
Województwopomorskie