Aktualnie wyświetlana jest mapa Rzeszowa.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Rzeszowa

Rzeszów (łac.: Resovia; ukr: Ряшів rosyj.: Жешув; jid. רײַשע) - miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego i siedziba władz powiatu rzeszowskiego. Jest centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej oraz Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego i Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Według danych Urzędu Miasta w dniu 29 czerwca 2016 roku mieszkało w Rzeszowie 187 208 osób.

Rzeszów posiada międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny ukierunkowany na przemysł nowych technologii. Na terenie miasta działa również Specjalna Strefa Ekonomiczna Rzeszów-Dworzysko jak również dwie pozostałe SSE. W mieście znajdują się duże państwowe uczelnie, tj. Uniwersytet Rzeszowski (12 wydziałów) i Politechnika Rzeszowska oraz kilka niepublicznych m.in.: Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, będące jednymi z największych niepublicznych uczelni w kraju.

W mieście działają trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities - zrzeszającego miasta z całej Europy.

Dawna rezydencja magnaterii polskiej. W XVI wieku Mikołaj Spytko Ligęza założył związek terytorialny, składający się z miasta Rzeszowa i pobliskich terenów, pod nazwą „Państwo Rzeszowskie”.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Rzeszów

(miasto)

Rzeszowa

(dopełniacz)

rzeszowski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie50.041187 N // 21.999121 E
Powierzchnia92 km 2
Ludność171200 mieszkańców
Kierunkowy17
TabliceRZ
Kod Pocztowy35-000 do 35-900
SIMC0974133
TERYT1863011
GminaRzeszów (gmina miejska)
PowiatRzeszów
Województwopodkarpackie