Aktualnie wyświetlana jest mapa Nałęczowa.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Nałęczowa

Nałęczów (dawniej Nałęczów-Zdrój) - miasto w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nałęczów.

Historycznie położony jest w Małopolsce (początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej).

Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu przede wszystkim choroby: wieńcową, nadciśnienie tętnicze, nerwice serca i stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego. Nałęczów posiada również dobre warunki dla rehabilitacji pacjentów po zawale serca i operacjach kardiochirurgicznych.

Nałęczów leży na Wyżynie Lubelskiej w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Znajduje się w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego - część trójkąta turystycznego: Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów. Położony jest nad rzeką Bystrą, przy ujściu jej dopływu Bochotniczanki.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Nałęczów

(miasto)

Nałęczowa

(dopełniacz)

nałęczowski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie51.287777 N // 22.215279 E
Powierzchnia14 km 2
Ludność4200 mieszkańców
Kierunkowy81
TabliceLPU
Kod Pocztowy24-140, 24-150
SIMC0956454
TERYT0614084
GminaNałęczów (miasto)
Powiatpuławski
Województwolubelskie