Aktualnie wyświetlana jest mapa Krosna.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Krosna

Krosno - miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim, siedziba władz powiatu krośnieńskiego.

Ośrodek o znaczeniu regionalnym i subregionalnym. Miejski Obszar Funkcjonalny Krosno (miasto oraz ościenne gminy) liczy ponad 115 tys. mieszkańców. Siedziba wielu instytucji o zasięgu ponadlokalnym: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Okręgowej Komisji Wyborczej, Sądu i Prokuratury Okręgowej, Okręgowego Urzędu Górniczego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Urzędu Celnego, Instytutu Nafty i Gazu oraz RTCN Sucha Góra.

Stolica województwa krośnieńskiego od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 r.

Znajduje się w Euroregionie Karpackim, w skład którego wchodzą przygraniczne tereny Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Rumunii.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Krosno

(miasto)

Krosna

(dopełniacz)

krośnieński

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie49.692223 N // 21.766945 E
Powierzchnia44 km 2
Ludność47500 mieszkańców
Kierunkowy13
TabliceRK
Kod Pocztowy38-400
SIMC0952410
TERYT1861011
GminaKrosno (gmina miejska)
PowiatKrosno
Województwopodkarpackie