Aktualnie wyświetlana jest mapa ęt.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Kęty (wil.: Łiwert) - miasto w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kęty.

Kęty to miasto o charakterze handlowo-przemysłowym, położone na Podgórzu Wilamowickim (na północ od Beskidu Małego), w dolinie rzeki Soły. Według danych GUS z marca 2014 r. miasto Kęty posiadało 19 080 mieszkańców. Układ urbanistyczny Kęt został wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego.

Miasto królewskie starostwa oświęcimskiego w powiecie śląskim województwa krakowskiego w końcu XVI wieku.

Kęty położone są w Kotlinie Oświęcimskiej, w dolinie rzeki Soły, na jej stożku napływowym. Od zachodu dolinę rzeki zamyka Wysoczyzna Wilamowicka, od wschodu Wysoczyzna Osiecka, które są częścią Wysoczyzn Przykarpackich, będących południowym krańcem Kotliny Oświęcimskiej.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Kęty

(miasto)

ęt

(dopełniacz)

kęcki

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie49.883610 N // 19.222221 E
Powierzchnia23 km 2
Ludność19100 mieszkańców
Kierunkowy33
TabliceKOS
Kod Pocztowy32-650
SIMC0924365
TERYT1213044
GminaKęty (miasto)
Powiatoświęcimski
Województwomałopolskie