Aktualnie wyświetlana jest mapa Białegostoku.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Białegostoku

Białystok (wymowa i (biał. Беласток, jid. ביאַליסטאָק, ros. Белосток, lit. Balstogė) - miasto na prawach powiatu w północno-wschodniej Polsce, położone na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. Jest stolicą województwa podlaskiego i siedzibą władz ziemskiego powiatu białostockiego.

Według danych z 31 grudnia 2015 r. miasto miało 295 981 mieszkańców.

Wśród miast wojewódzkich Polski, Białystok jest drugim miastem pod względem gęstości zaludnienia i jedenastym pod względem liczby ludności. Białystok pełni funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego centrum regionu. Miasto z przyległymi gminami tworzy aglomerację białostocką.

Białystok leży na Wysoczyźnie Białostockiej, będącej częścią makroregionu Nizina Północnopodlaska. Znajduje się w centralnej części województwa podlaskiego. Według danych z 1 stycznia 2009 powierzchnia miasta wynosi 102,12 km². Historycznie Białystok leży na Podlasiu. Uwarunkowania geograficzne (miasto leży w sąsiedztwie Białorusi, Litwy i Rosji) i historyczne sprawiły, że Białystok jest miejscem, gdzie od wieków żyli wspólnie ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości, co ukształtowało specyficzny charakter miasta.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Białystok

(miasto)

Białegostoku

(dopełniacz)

białostocki

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie53.132500 N // 23.163055 E
Powierzchnia102 km 2
Ludność294100 mieszkańców
Kierunkowy85
TabliceBI
Kod Pocztowy15-000 do 15-999
SIMC0922410
TERYT2061011
GminaBiałystok (gmina miejska)
PowiatBiałystok
Województwopodlaskie