Aktualnie wyświetlana jest mapa Oławy.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Oławy

Oława (łac. Olavia, niem. Ohlau, czes. Olava) - miasto we wschodniej części województwa dolnośląskiego, siedziba powiatu oławskiego oraz gminy wiejskiej Oława. Miasto leży nad rzekami Oławą, potocznie zwaną Oławką i Odrą, 27 km na południowy wschód od Wrocławia. Oława jest częścią aglomeracji wrocławskiej. Według danych z 2013 roku liczyła 32 240 mieszkańców.

Pod względem geograficznym Oława położona jest w większej części w Pradolinie Wrocławskiej, jedynie pd.-zach. fragment sięga Równiny Wrocławskiej. Pod względem administracyjnym miasto położone jest w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w środkowej części powiatu oławskiego. Graniczy z gminą Oława oraz z gminą Jelcz-Laskowice.

Przez miasto przepływają 2 rzeki: Odra i Oława, ponadto Zielona wyznacza pd.-zach. granicę administracyjną miasta.

Od najbliższych ośrodków miejskich Oława oddalona jest (w linii prostej „ratusz-ratusz”) od:

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Oława

()

Oławy

(dopełniacz)

oławski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie50.940556 N // 17.298611 E
Powierzchnia27 km 2
Ludność30900 mieszkańców
Kierunkowy71
TabliceDOA
Kod Pocztowy55-200
SIMC0987259
TERYT0215011
GminaOława (gmina miejska)
Powiatoławski
Województwodolnośląskie