Mapa Lublina - internetowy plan miasta

Herb Lublina

Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין) - miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, drugie w Małopolsce (335 tys. mieszkańców na koniec 2015) oraz największe w kraju na wschód od Wisły. Pod względem powierzchni szesnaste (147 km²). Położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą.

W I Rzeczypospolitej Lublin był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie lubelskim województwa lubelskiego. Zaliczany był do ważniejszych miast, z prawem nabywania majątków ziemskich i czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W 1578 wybrano go na siedzibę Trybunału Głównego Koronnego.

Lublin jest położony na północnym skraju Wyżyny Lubelskiej, w pobliżu granicy między Niziną Środkowoeuropejską i Wyżynami Polskimi, blisko Niziny Wschodnioeuropejskiej. Według podziału krajoznawczego A. Chałubińskiej i T. Wilgata Lublin leży na Płaskowyżu Nałęczowskim, Równinie Bełżyckiej (zachodni brzeg Bystrzycy) oraz na Równinie Łuszczowskiej i Wyniosłości Giełczewskiej (wschodni brzeg Bystrzycy). Według podziału fizycznogeograficznego J. Kondrackiego Lublin leży w obrębie mezoregionów: Płaskowyżu Nałęczowskiego, Równiny Bełżyckiej, Płaskowyżu Świdnickiego i Wyniosłości Giełczewskiej. Według podziału geomorfologicznego H. Maruszczaka miasto leży na obszarze regionów: Płaskowyżu Nałęczowskiego i Płaskowyżu Bełżyckiego (zachodni brzeg Bystrzycy) oraz Płaskowyżu Łuszczowskiego (wschodni brzeg Bystrzycy).

Dolina Bystrzycy dzieli miasto na dwie odmienne krajobrazowo części: lewobrzeżną, z urozmaiconą rzeźbą terenu, głębokimi dolinami i starymi wąwozami lessowymi oraz prawobrzeżną, z rzeźbą bardziej płaską i mniej urozmaiconą. Na terenie miasta do Bystrzycy wpadają dwie strugi: Czerniejówka i Czechówka. Prócz tego przepływa przez miasto czwarta rzeka - Nędznica - zwana również Krężniczanką.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Stroma, Zakręt, Poziomkowa, Franciszka Uhorczaka, Zamojska, Jana Chęcińskiego, Szklarniana, Sportowa, Emanuela Graffa, prof. Ignacego Wośki, Świerkowa, Przyjacielska, Podleśna, Ireny Kosmowskiej, Juliusza Cezara, Józefa Czechowicza, Adama Szczerbowskiego, Bramowa, Litewski, Urodzajna, Husarska, Chełmska, Mariańska, Bohdana Dobrzańskiego, Teodora Lipeckiego, Przesmyk, Jarzębinowa, Peowiaków, płk. Marcina Borelowskiego, Zielona, Romana Ślaskiego, Forsycjowa, Malinowa, Sudecka, Juliusza Kleinera, Szwajcarska, Ziołowa, Chemiczna, Witolda Chodźki, Skrzetuskiego, Czereśniowa, Bratnia, Lipowa, Jana Kilińskiego, Muzyczna, Bartosza Głowackiego, Teodora Leszetyckiego, Bukietowa, Jesionowa, Bystrzycka, Smyczkowa, Stanisława Magierskiego, Krzemionki, Słonecznikowa, Ditty, Michała Ludomira Rogowskiego, Przeskok, Józefa Sowińskiego, Romana Dmowskiego, Ametystowa, Sielankowa, Gęsia, Henryka Wiercieńskiego, Zagajnikowa, Gustawa Daniłowskiego, Opalowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Wojciecha Żywnego, Żniwna, Towarowa, Adama Mickiewicza, Kazimierza Jaczewskiego, Kotlarska, Grabowa, Poprzeczna, Kruszynowa, Bagatela, Rycerska, Onyksowa, Dąbrowicka, Emilii Plater, Józefata Barszczewskiego, Roztocze, Chmielna, Jakuba Hałasa, Magnoliowa, Kminkowa, Słoneczna, Źródlana, Vetterów, Energetyków, Józefa Toczyskiego, Do Dysa, Choiny, Stefana Batorego, Mikołaja Kopernika, Niccolo Paganiniego, Plażowa, Niepodległości, Jana Śniadeckiego, Adama Asnyka, Mieczysława Smorawińskiego, Tadeusza Dymowskiego, Henryka Wolińskiego, Cyrkoniowa, Rymwida, Cyrulicza, Izerska, Zuchów, Palmowa, Leopolda Okulickiego, Tarninowa, Kaprysowa, Wojciecha Bogusławskiego, św. Wojciecha, Felin, Łużyczan, Feliksa Bieczyńskiego, Batalionów Chłopskich, Jana Ciepielewskiego, Podhalańska, Skierki, Kmieca, Stefanii Sempołowskiej, Słowicza, Władysława Broniewskiego, Lubuszan, Stanisława Jachowicza, Sokola, Brata Alberta, Boczna Rusałki, Młodości, Zygmunta Augusta, Sympatyczna, Solna, Puławska, Zygmunta Noskowskiego, Błękitna, Franciszki Arnsztajnowej, Budrysów, Radości, Matki Teresy z Kalkuty, Dominikańska, Biskupie, Radomska, Gustawa Morcinka, Sadowa, Ignacego Solarza, Juliusza Słowackiego, Morsztynów, Jana Długosza, Unii Lubelskiej, Ewangelicka, Skośna, Świętoduska, Browarna, Kazimierza Wielkiego, Wacława Moritza, Bandtkich, Wiosenna, Rolna Osada, Wolska, Łąkowa, Turniowa, Wiklinowa, Maszynowa, Urocza, Bolesława Sekutowicza, Platanowa, Edwarda Zwolskiego, Majdan Tatarski, Koncertowa, Henryka Sztompki, Narcyzy Żmichowskiej, Cypriana Godebskiego, Kajetana Cieszkowskiego, Bursaki, Słupkowa, Kapucyńska, Strażacka, Józefa Korzeniowskiego, Ślężan, Podzamcze, Biłgorajska, Solidarności, Tristana, Aleksandra Szymańskiego, Truskawkowa, Ruska, Sybiraków, Parczewska, Ponikwoda, Wiertnicza, Lucyny Herc, Hubalczyków, Juliana Fałata, Marzeń, Wieniawska, Związkowa, Mineralna, Marzanny, Marii Kuncewiczowej, Poznańska, Mrówcza, Antoniego Jeziorańskiego, Owcza, Olchowa, Żytnia, Pozytywistów, Tyszowiecka, Plac Dzieci z Pahiatua, Droga Męczenników Majdanka, Stanisława Moniuszki, Berylowa, Krótka, ks. Jana Wadowskiego, Jana Iglatowskiego, Gliniana, Jana Sawy, Storczykowa, Dąbrówki, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Zakątek, Józefa Hallera, Sławin, Skowronkowa, Jabłoniowa, Miedziana, Bychawski, Warmińska, Wygon, Piotra Wysockiego, Żarnowiecka, Laury, Stanisława Nowickiego, H. M. Sachsów, por. Mariana Mokrskiego, Wiśniowa, Jana Śnieżyńskiego, Obywatelska, Dominowska, Strzelecka, Zachodnia, Oratoryjna, Świeża, Generała Stanisława Skalskiego, Goździkowa, Ułanów, Henryka Sienkiewicza, Szwoleżerów, Franciszka Mireckiego, Heloizy, Czesława Zgorzelskiego, Henryka Raabego, Jacka Woronieckiego, Tęczowa, Nauczycieli Tajnego Nauczania, Weteranów, Podchorążych, Spadochroniarzy, Karola Olszewskiego, Władysława Czarkowskiego, Tadeusza Jacyny-Onyszkiewicza, Nasienna, Nefrytowa, ks. Jerzego Popiełuszki, Mieczysława Biernackiego, Cedrowa, Zwycięska, Gminna, Karmelicka, Sąsiedzka, Przy Bocznicy, Mikołaja Reja, Młodej Polski, Przechodnia, Mgielna, Łubinowa, Głogowa, Zagłoby, Kazimierza Glińskiego, Mariana Dubieckiego, Letnia, Kaszubska, Inżynierska, Daktylowa, Szewska, Feliksa Skubiszewskiego, Pasieczna, Baltazara Paśnikowskiego, Hutnicza, Legendy, Kijańska, Ignacego Mościckiego, Jaspisowa, Nagietkowa, Szczygla, Bolesława Chrobrego, Siewna, Tatarakowa, Kleniewskich, Zygmuntowskie, Skromna, Jana Barcickiego, Jodłowa, Bartnicza, Konrada Wallenroda, Narodowych Sił Zbrojnych, Mieczysława Karłowicza, Boczna Żabiej, Maksymiliana Chmielarczyka, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Poturzyńska, Ignacego Domeyki, Dożynkowa, Stefana Okrzei, Metalurgiczna, Kasztelańska, Konrada Bielskiego, Odległa, Jastrzębia, Czeremchowa, Bydgoska, Nasturcjowa, Jagiellońska, Olsztyńska, Skautów, Modrzewiowa, Władysława Andersa, Wielka, Czwartaków, Wiejska, Józefa Pankiewicza, Sandomierska, Parafialna, PCK, Tadeusza Krwawicza, Tatarska, Powstańców Śląskich, Krochmalna, Bernardyńska, Śląska, Willowa, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Antoniego Słomkowskiego, Szambelańska, Biedronki, Hieronima Łopacińskiego, Leona Kruczkowskiego, Łuszczowska, Honorowych Krwiodawców, Adolfa Dygasińskiego, Józefa Piechoty, Biernata z Lublina, Długa, Grażyny, Szczęśliwa, Skrajna, Graniczna, Jantarowa, Tadeusza Kutrzeby, Janusza Korczaka, Małgorzaty Szewczyk, Ciepłownicza, Perłowa, Nałkowskich, Józefa Dwernickiego, Wólczańska, Cyprysowa, Represjonowanych Żołnierzy-Górników, Juliana Ochockiego, Władysława Olechnowicza, Hetmańska, Folwarczna, Fortunna, Juliana Tuwima, Jana Turczynowicza, Krężnicka, Kurantowa, Główna, Niecała, Łęczyńska, Gabrieli Zapolskiej, Podwale, Edwarda Raczyńskiego, Pomorska, Abelarda, płk. Ryszarda J. Kuklińskiego, Powojowa, Rozmarynowa, Laskowa, Kaczeńcowa, Spółdzielczości Pracy, Jesienna, Idziego Radziszewskiego, Łagiewnicka, Tomasza Strzembosza, Zdzisława Papierkowskiego, Rzeszowska, Opolska, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Transportowa, Pergolowa, Brylantowa, Parysa, Władysława Kunickiego, Wacława Rogińskiego, Witolda Klepackiego, Mazurska, Juranda, Wołynian, Zamkowa, Antoniny Grygowej, Prawiednicka, Wapienna, Krokusowa, Startowa, Żurawinowa, Michała Wójtowicza, Kawaleryjska, Pliszczyńska, Fryderyka Chopina, Nektarowa, Uniwersytecka, Rafała Krajewskiego, Guliwera, Kwarcowa, Szańcowa, Orlanda, Ciasna, Wygodna, Romantyczna, Wądolna, Skalista, Pogodna, Mieszczańska, Wodopojna, Kazimierza Pułaskiego, św. Magdaleny, Juliana Ursyna Niemcewicza, Nataszy, Rybna, dr. Aleksandra Jaworowskiego, Kleopatry, Anny Henryki Pustowójtówny, Kmicica, Roślinna, Tadeusza Piskora, Kąpielowa, Wspólna, Obrońców Lublina, Złota, Koralowa, Stanisława Wyspiańskiego, Przygodna, Hugo Kołłątaja, Wrzosowa, Medalionów, Miodowa, Łowicka, Kaskadowa, Janowska, Boczna Łęczyńskiej, Stanisława Mikołajczyka, Wysoka, Bór, Hrubieszowska, Potok, Leonarda, Filona, Władysława Raczkiewicza, Stefana Czarnieckiego, Jana Kochanowskiego, Plac Zygmunta Balickiego, Bociania, Ziemowita, Walerego Wróblewskiego, Kwiatowa, Krępiecka, Skibińska, Jana Kochanowskiego, Dojazdowa, Józefa Poniatowskiego, I Armii Wojska Polskiego, Czysta, Młodzieżowa, Nasutowska, Poloniusza, Jaśminowa, Pszowian, Racławickie, Tokarska, Józefa Bema, Tomasza Zana, Zadębie, Dzieci Zamojszczyzny, Bławatkowa, Boryny, Walecznych, Jana Sobieskiego, Robotnicza, Polan, Botaniczna, Lubelskiego Lipca '80, Marii Koryznowej, Przejrzysta, Elektryczna, Odlewnicza, Bolesława Śmiałego, Plagego i Laśkiewicza, Józefa Śliwińskiego, Wrotkowska, Misjonarska, Majdanek, Pana Balcera, Dziesiąta, Watykańska, Ludwika Zalewskiego, Stanisława Orzechowskiego, Dąbrowska, Emancypantek, Ewy Szelburg-Zarembiny, Jacka Przybylskiego, Judyma, Symfoniczna, Jemiołowa, ks. Mieczysława Brzozowskiego, Sasankowa, Jana Matejki, Stanisława Staszica, Malwowa, Władysława Petrykiewicza, Przytulna, Przy Stawie, Białostocka, ks. Wojciecha Danielskiego, Abramowicka, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Franciszka Grabowskiego, Dragonów, Węglinek, Akademicka, Zakole, Wiktoryn, Czechowska, Tadeusza Brezy, Harcerska, Spółdzielcza, Bolesława Prusa, Składowa, Tadeusza Szeligowskiego, Stanisława Konarskiego, Oboźna, Ofiar Getta, Rąblowska, Wirowa, Boczna Lubomelskiej, Wacława Bajkowskiego, Spadowa, Zaciszna, Szmaragdowa, Powstańców Warszawy, Armii Krajowej, Zawieprzycka, Agrestowa, Władysława Cholewy, Księżycowa, Jana Karskiego, Fabryczna, Alojzego Grochowskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Bolesława Leśmiana, Zgodna, Deszczowa, Bobrzan, Piekarska, Próżna, Kaliska, Rozstajna, Aroniowa, Techniczna, Mieczysława Stelmasiaka, Czeska, Zdzisława Jamrożka, Królewska, Poli Gojawiczyńskiej, Henryka Halickiego, Wincentego Witosa, Andrzeja Struga, Wita Stwosza, Króla Rogera, Przelot, Grunwaldzka, Leona Wyczółkowskiego, Targowa, Tymiankowa, Sokolniki, Drukarska, Kryniczna, 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, Kresowa, Kamienna, Kredowa, Orląt Lwowskich, Piotra Ściegiennego, Pawia, Janiny Porazińskiej, Pana Tadeusza, gen. Michała Kruka, Osmolicka, Kwiatów Polnych, Dworcowa, Opolan, Morawian, Berberysowa, Balladyny, Snopkowska, Miernicza, Działkowa, Seweryna Sierpińskiego, Westerplatte, Równa, Szwedzka, Wrocławska, Migdałowa, Żurawia, Władysława Ruckiego, Drewniana, Karkonoska, Przepiórcza, Zaułek Władysława Panasa, Żmigród, Kraśnicka, Widok, Legionowa, Kalinowa, Lazurowa, Gościnna, Kasztanowa, Gorczańska, Radziwiłłowska, Orla, Rzemieślnicza, Bogdanówka, Franciszka Salezego Jezierskiego, ks. Franciszka Blachnickiego, Ku Słońcu, Barwna, Miła, Wielkopolska, Kajetana Hryniewieckiego, Miętowa, Sebastiana Klonowica, Milenijna, Zbożowa, Zygmunta Krasińskiego, Jerzego de Tramecourta, Uśmiechu, Probostwo, Jana Lisa, Irydiona, Karpacka, Beatrycze, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Partyzantów, Aleksandra Fredry, Narcyzowa, Skrzynicka, Wigilijna, Juliusza Kossaka, Bużan, Wiślan, Artura Grottgera, Wojciecha Oczki, Grenadierów, Rządu Ludowego R. P., Wiktora Ziółkowskiego, Nad Zalewem, Ziemiańska, Archidiakońska, Zofii Zagrobskiej, Wyzwolenia, Grodzka, Na Stoku, Kurpiowska, Rezedowa, Ceramiczna, Zorza, Noworybna, Wojenna, Czesława Szczepańskiego, Furmańska, Betonowa, Sobótki, Bulwarowa, Bukowa, Kazimierza Jagiellończyka, Jana Sapiehy, Cisowa, Skrzatów, Topolowa, Okopowa, Bieszczadzka, Eugeniusza Romera, Wertera, Jałowcowa, Piękna, Wyżynna, Aleksandra Świętochowskiego, Mariana Smoluchowskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Tadeusza Rejtana, Milczan, Rolna, Śliska, Franciszka Zabłockiego, Pszenna, Tarasowa, Świdnicka, Sucha, Morwowa, Elizy Orzeszkowej, Wąwozowa, Nizinna, Gracjana Chmielewskiego, Anny Stanisławskiej, Przedwiośnie, Zagonowa, Wojciecha Sieciecha, Aleksandra Czekanowskiego, Mariana Rapackiego, Józefa Elsnera, Orzechowa, Kujawska, Bażantowa, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Wiązowa, Młyńska, Tulipanowa, Wyścigowa, Pigwowa, Dzierżawna, Jana Pawła II, Juliusza Ligonia, Sądecka, Kosmonautów, Hipoteczna, Jaworowa, Aleksandra Gierymskiego, Mazowiecka, Jakuba Jasińskiego, Czesława Strzeszewskiego, Józefa Molickiego, Hiacyntowa, Pana Wołodyjowskiego, Aleksandra Orłowskiego, Żelazna, Sądowa, Pawła Parady, Morelowa, Wodna, Skrzypcowa, Stanisława Dubois, Południowa, Paprociowa, Czernicowa, Tadeusza Grodzickiego, Władysława Jagiełły, Leszczynowa, Dolna 3 Maja, Cerkiewna, Rowerowa, Baśniowa, Nowogródzka, Dzbenin, Mirtowa, Doświadczalna, Mariana Langiewicza, Altanowa, Rumiankowa, Północna, Bazylianówka, Placowa, Okólna, Światowida, Leopolda Staffa, Józefa Piłsudskiego, Niezapominajki, Konwaliowa, Teodora Gruella, Ku Farze, Brzozowa, Żonkilowa, Beskidzka, Masarska, Olszynowa, Wojewodzińska, Budowlana, Łukasza Rodakiewicza, Borówkowa, Ignacego Daszyńskiego, Romualda Traugutta, Fantastyczna, gen. Bolesława Ducha, Lotnicza, Lubartowska, Montażowa, Olejna, Żywiecka, Pocztowa, Izoldy, Biskupińska, Wacława Gralewskiego, Metropolity Piotra Mohyły, Parkowa, Organowa, Świętokrzyska, Ptasia, Faraona, Jasna, Józefa Mackiewicza, Kosynierów, Jarosława Iwaszkiewicza, Faustyny Morzyckiej, Tadeusza Kościuszki, Żeglarska, Pod Gajem, Stefana Roweckiego, Pielgrzymia, Szaserów, Sulisławicka, Połabian, Łazienkowska, Samotna, Stefana Kisielewskiego, Zabytkowa, Agronomiczna, Konrada Staczyńskiego, Kolorowa, gen. Józefa Zajączka, Ludowa, Żołnierska, Cynamonowa, Wojciecha Kiwerskiego, Braci Wieniawskich, Rosy, Żabia, Gazowa, Podkomorska, Henryka Siemiradzkiego, Sienna, Podlaska, Franciszka Stefczyka, Nadrzeczna, Zimna, Stefana Banacha, Piotra Michałowskiego, Gilowa, Łukowska, Edwarda Stachury, Jerzego Rudlickiego, Dobra, gen. Władysława Sikorskiego, Pielęgniarek, Lubczykowa, Środkowa, Górska, Jana Kasprowicza, Czwartek, Peoniowa, Kameralna, Ignacego Czumy, Jerzego Kwiecińskiego, Pienińska, Sławinek, Jerzego Szaniawskiego, Królowej Jadwigi, Iwana Pawłowa, Bernarda Wapowskiego, Rudnicka, Na Przełęczy, Garbarska, Szymona Szymonowica, Władysława Stanisława Reymonta, Białkowska Góra, dr. Wacława Lasockiego, Sekwojowa, Gabriela Narutowicza, Zemborzycka, Jana Kiepury, Konstantynów, Chłodna, Lubelskiego Lipca '80, Stanisława Piątkowskiego, Łabędzia, Wrońska, Wojciecha Korfantego, Kawia, Strumykowa, Agatowa, Harnasie, Leśna, Hamleta, Nowy Rynek, Szarotkowa, Akacjowa, Stefana Lelka-Sowy, Józefa Jankowskiego, Zdrojowa, Rubinowa, Ksawerego Pruszyńskiego, Stolarska, Juliusza Dudzińskiego, Żelazowej Woli, Łomżyńska, Sieroca, Gawareckich, Stanisława Leszczyńskiego, Głęboka, Ciepła, Pistacjowa, Świtezianka, Turkusowa, Kąkolowa, Julii, Edwarda Dembowskiego, Daliowa, Krakowskie Przedmieście, Bronowicka, Kręta, Motorowa, Tatrzańska, Tatiany, Szerokie, Dworska, Izabeli Czartoryskiej, Wylotowa, Stefana Żeromskiego, Kowalska, Szkolna, Owocowa, Sowia, Cyda, Aleksandra Zelwerowicza, Hajdowska, Wałowa, gen. Leona Berbeckiego, Józefa Chełmońskiego, Jana Karola Chodkiewicza, Heleny Modrzejewskiej, Majerankowa, Kajetana Koźmiana, Fiołkowa, Mieczysława Jastruna, Floriańska, Relaksowa, Zdrowa, Niska, Zofii Pelczarskiej, Bolesława Liszkowskiego, Topazowa, Kalinowszczyzna, Jeżynowa, Przyjaźni, Konopnicka, Nadbystrzycka, Feliksa Nowowiejskiego, Lędzian, Piaskowa, Chabrowa, Leona Frankowskiego, Puchacza, Beliniaków, Lipska, Przemysłowa, Romana Dmowskiego, Leszka, Adama Kerstena, Lipniak, Ofelii, Wandy, Feliksa Strojnowskiego, Gustawa Dolińskiego, Jakubowicka, Gospodarcza, Lwowska, Cienista, Wesoła, Gdańska, Edwarda Kołaczkowskiego, Króla Władysława Łokietka, Stanisława Maczka, Siewierzan, Urzędowska, Dłotlice, Stanisława Serwaczyńskiego, Mieczysława Romanowskiego, Makowa, Gnieźnieńska, Ignacego Rzeckiego, Bohaterów Monte Cassino, Mikołaja Pajdowskiego, Wajdeloty, Konstantego Józefa Mariana Rayskiego, Szafirowa, Jacka Kuronia, Nowomiejska, Wawrzynowa, Sosnowa, Głuska, Żwirki i Wigury, Stanisława Brzóski, Abrahama Sterna, Nałęczowska, Ustronie, Szwejka, Ludwika Hirszfelda, Pancerniaków, Klonowa, Ochotnicza, Laurowa, Liliowa, Zenona Kononowicza, Feliksa Araszkiewicza, Prosta, Mieszka I, Ogrodowa, Stokrotki, Romana Żulińskiego, Waleriana Łukasińskiego, Siostry Bożeny Szerwentke, Szczytowa, Wandy Papiewskiej, 1 Maja, Ksawerego Dunikowskiego, Farbiarska, Leona Urmowskiego, Krańcowa, Józefa Hauke-Bosaka, Sarnia, Granatowa, Jana Samsonowicza, Turystyczna, Wojciechowska, gen. Franciszka Kamińskiego, Limbowa, Hieronima Jawłowskiego, Karola Namysłowskiego, Władysława Grabskiego, Stefana Skoczylasa, Grzybowa, Lawendowa, Osikowa, Radzikowska, Jutrzenki, Róży Wiatrów, Feliksa Brodowskiego, Czerniejowska, Magdaleny Brzeskiej, Irysowa, Różana, Klemensa Junoszy, Baletowa, Wileńska, Ludwika Zamenhofa, Wokulskiego, Stalowa, Naftowa, Dereniowa, Kozia, Karola Szymanowskiego, Szpitalna, Wschodnia, Zamkowy, Szczecińska, Po Farze, Gajowa, Krzemieniecka, Wilcza, Macieja Rataja, bp. Mariana Fulmana, Leszka Czarnego, Cicha, Wacława Sieroszewskiego, Wincentego Pola, Heleny Dziubińskiej, Połaniecka, Radzyńska, Jurajska, Prząśniczki, Jana Hempla, Jezuicka, Handlowa, Granitowa, Zaułek Hartwigów, Józefa Lompy, Nowy Świat, Kornela Makuszyńskiego, Obrońców Pokoju, Kazimierza Dulęby, Sławinkowska, Modra, Azaliowa, Rozdroże, Farmaceutyczna, Mełgiewska, Kościelna, Józefa Kustronia, Wolności, Stary Gaj, Piastowska, Zygmunta Klukowskiego, Poranna, Szarych Szeregów, Józefa Czapskiego, dr. Józefa Sztajna, Smolna, Generała Witolda Urbanowicza, Jacka Malczewskiego, Aksini, Łysakowska, Bajkowa, Pszczela, Rusałka, Władysława Orkana, Bełżycka, Skołuby, Letniskowa, Paryska, Tadeusza Błońskiego, Dolna Panny Marii, Boczna Siewnej, Kompozytorów Polskich, Stanisława i Witolda Łokuciewskich, Karola Lipińskiego, Romea, Kielecka, Lubomelska, Przymieszczańska, Słowian, Dworcowy, Róż, Goplan, Ruciana, Zimowa, Diamentowa, Lawinowa, Spokojna, Śliwkowa, 3 Maja, Herbowa, Polna, Krucza, Przecznica, Warszawska, Filaretów, Ignacego Krasickiego, Rynek, Jagodowa, Ogródkowa, Porzeczkowa, Poligonowa, Lesława Pagi, Nowy Plac Targowy, Dębowa, Wierzbowa, Biała, Macierzanki, Kazimierza Andrzeja Jaworskiego, Włościańska, Ignacego Jana Paderewskiego, Kukułcza, Przejazd, Brzoskwiniowa, bł. ks. Emiliana Kowcza, Generała Augusta Fieldorfa, Pochyła, Kazimierza Tumidajskiego, Wilhelma Orlika-Ruckemanna, Izaaka Singera, im. Marii Curie-Skłodowskiej, Motylowa, Raszyńska, Firlejowska, Oskara Kolberga, Dziewanny, Unicka, Serdeczna, Bursztynowa, Zawilcowa, Wołyńska, Marii Curie-Skłodowskiej, Zakopiańska, Jana Pocka, Nadłączna, Początkowa, Powstania Styczniowego, Kazimierza Bogdanowicza, Szklana, Trześniowska, Jarmarczna, Nadstawna, Barwinkowa, Maurycego Mochnackiego, 11 Listopada, Józefa Łobodowskiego, Oniegina, Stanisława Szpinalskiego, Słupian, Emila Zegadłowicza, Borowiczan, Węglowa, Górna, Cypriana Kamila Norwida, Jaskółcza, Obrońców Lublina, Ceglana, Franciszka Dionizego Kniaźnina, Spacerowa, Zagrodna, Bluszczowa, Franciszka Kleeberga, Oliwkowa, Tysiąclecia, Zakładowa, Małopolska, Słomiany Rynek, Słodowa, ks. Michała Słowikowskiego, Koło, Torowa,

Mapa Bełżyce ~22 km * Mapa Bychawa ~26 km * Mapa Kazimierz Dolny ~44 km * Mapa Kock ~45 km * Mapa Kraśnik ~44 km * Mapa Lubartów ~24 km * Mapa Łęczna ~23 km * Mapa Nałęczów ~25 km * Mapa Opole Lubelskie ~44 km * Mapa Ostrów Lubelski ~35 km * Mapa Piaski ~23 km * MAPA WARSZAWA ~154 km

Mapa miasta

 

Lublin

(miasto)

Lublina

(dopełniacz)

lubelski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie51.246387 N
22.568333 E
Wysokość185 m n.p.m.
Powierzchnia147 km 2
Ludność351800 mieszkańców
Kierunkowy81
TabliceLU
Kod Pocztowy20-001 do 20-999
SIMC0954700
TERYT0663011
GminaLublin
(gmina miejska)
PowiatLublin
Województwolubelskie