Aktualnie wyświetlana jest mapa Lubartowa.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Lubartowa

Lubartów - miasto w województwie lubelskim, siedziba powiatu lubartowskiego oraz gminy wiejskiej Lubartów, położone nad rzeką Wieprz. Leży na Wysoczyźnie Lubartowskiej, zaliczanej do Niziny Południowopodlaskiej, która leży w pasie Nizin Środkowopolskich. Nazwa miasta pochodzi z przekształcenia nazwy Lewartów.

Według danych z 31 grudnia 2012 r. miasto miało 22 654 mieszkańców.

W pobliżu Lubartowa znajduje się Kozłowiecki Park Krajobrazowy

W mieście zlokalizowane są zakłady przemysłu: spożywczego, szklarskiego, materiałów budowlanych, odzieżowego, metalowego, skórzanego, meblarskiego i zakłady drukarskie. Miejscowość słynie z odbywającego się co roku Lubartowskiego Święta Roweru, na które zjeżdżają rowerzyści z całej Polski, a nawet i ze świata.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Lubartów

()

Lubartowa

(dopełniacz)

lubartowski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie51.457779 N // 22.609444 E
Powierzchnia14 km 2
Ludność22800 mieszkańców
Kierunkowy81
TabliceLLB
Kod Pocztowy21-100
SIMC0956313
TERYT0608011
GminaLubartów (gmina miejska)
Powiatlubartowski
Województwolubelskie