Mapa Halinowa - internetowy plan miasta

Herb Halinowa

Halinów - miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Halinów, położone nad rzeką Długą. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. warszawskiego.

Według danych z II kwartału 2014 roku miasto liczyło 3674 mieszkańców.

Położone jest ok. 25 km na wschód od Warszawy. Ośrodek usługowy dla rozwijającej się w regionie przedsiębiorczości. Miejscowość letniskowa, znajdują się w niej rozległe stawy rybne dla wędkarzy i sportowe kluby jeździeckie.

Teren, na którym położona jest Gmina Halinów stanowił w średniowieczu wschodnią część ziemi warszawskiej, do czasu wykształcenia się podziału administracyjnego Mazowsza. Sieć osiedleńcza na tym terenie powstawała stosunkowo późno w porównaniu z Mazowszem Zachodnim, bo dopiero w ciągu XV i w pierwszej połowie XVI w.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Baśniowa, Jana Pawła II, Parkowa, Słowackiego, Zachodnia, Sienkiewicza, Olszowa, Spółdzielcza, Pogodna, Pułaskiego, Cicha, Paderewskiego, Mała, Warszawska, Powstania Styczniowego, Kubusia Puchatka, Malinowa, Fryderyka Chopina, Okrzei, Partyzancka, Stefana Żeromskiego, Graniczna, Szkolna, Józefa Piłsudskiego, Okuniewska, Kolejowa, Kilińskiego, Nad Stawami, Krótka, Słoneczna, 3 Maja, Polna, Kościuszki, Mickiewicza, Północna, Mikołaja Reja, Starej Baśni, Przygraniczna, Dąbrowskiego, Wschodnia, Bema, Konopnickiej, Prusa,

Mapa miasta

 

Halinów

(miasto)

Halinowa

(dopełniacz)

halinowski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie52.226665 N
21.353333 E
Wysokość114 m n.p.m.
Powierzchnia3 km 2
Ludność3500 mieszkańców
Kierunkowy25
TabliceWM
Kod Pocztowy
SIMC0002766
TERYT1412074
GminaHalinów
(miasto)
Powiatmiński
Województwomazowieckie