Aktualnie wyświetlana jest mapa Halinowa.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Halinowa

Halinów - miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Halinów, położone nad rzeką Długą. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. warszawskiego.

Według danych z II kwartału 2014 roku miasto liczyło 3674 mieszkańców.

Położone jest ok. 25 km na wschód od Warszawy. Ośrodek usługowy dla rozwijającej się w regionie przedsiębiorczości. Miejscowość letniskowa, znajdują się w niej rozległe stawy rybne dla wędkarzy i sportowe kluby jeździeckie.

Teren, na którym położona jest Gmina Halinów stanowił w średniowieczu wschodnią część ziemi warszawskiej, do czasu wykształcenia się podziału administracyjnego Mazowsza. Sieć osiedleńcza na tym terenie powstawała stosunkowo późno w porównaniu z Mazowszem Zachodnim, bo dopiero w ciągu XV i w pierwszej połowie XVI w.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Halinów

(miasto)

Halinowa

(dopełniacz)

halinowski

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie52.226665 N // 21.353333 E
Powierzchnia3 km 2
Ludność3500 mieszkańców
Kierunkowy25
TabliceWM
Kod Pocztowy
SIMC0002766
TERYT1412074
GminaHalinów (miasto)
Powiatmiński
Województwomazowieckie