Aktualnie wyświetlana jest mapa Łomianek.
Jeżeli chcesz wybrać mapę innego miasta to wpisz w formularzu jego nazwę. Po wpisaniu kolejnych znaków pojawi się lista miast, których mapa może zostać wyświetlona. Wybierz jedną z nich. Podobnie można wyświetlić na planie ulicę znajdującą się w wybranej miejscowości. Po wpisaniu kilku znaków pojawi się lista dostępnych ulic. Nie należy wprawadzać określeń ulica, ul., pl., rondo itp.

Herb Łomianek

Łomianki - miasto w woj. mazowieckim (wymowa i), w powiecie warszawskim zachodnim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Łomianki. Zaliczane do aglomeracji warszawskiej.

Przed II wojną światową część gminy Młociny, po przyłączeniu Młocin do Warszawy samodzielna gmina wiejska Łomianki. Do 1975 należała do powiatu nowodworskiego.

Według stanu na 30 czerwca 2010 miasto zamieszkiwało 16 519 mieszkańców.

Miasto położone jest 14 km od centrum Warszawy przy drodze krajowej nr 7 (Warszawa - Gdańsk (ul. Kolejowa)). Łomianki graniczą od północy z sołectwami Łomianki Dolne i Łomianki Chopina, przez Wisłę z osiedlem Nowodwory w warszawskiej dzielnicy Białołęka, od wschodu z osiedlem Młociny w warszawskiej dzielnicy Bielany, od południa z Kampinoskim Parkiem Narodowym, miejscowościami Laski i Sieraków z gminy Izabelin, od zachodu z sołectwami Dziekanów Leśny i Kiełpin. Znaczna część Łomianek leży na terenie zalewowym w starorzeczu Wisły, w którym znajdują się trzy z sześciu jezior w gminie: Pawłowskie, Fabryczne i Ostrowskie.

źródło: Wikipedia na licencji CC BY-SA 3.0, Autorzy

Łomianki

(miasto)

Łomianek

(dopełniacz)

łomianecki

(przymiotnik)

mapa Polski
Położenie52.335556 N // 20.895000 E
Powierzchnia8 km 2
Ludność16300 mieszkańców
Kierunkowy22
TabliceWZ
Kod Pocztowy05-092
SIMC0920864
TERYT1432054
GminaŁomianki (miasto)
Powiatwarszawski zachodni
Województwomazowieckie